Strona główna / Realizacje / Budowa zakładu napojów alkoholowych – BZK ALCO

Budowa zakładu napojów alkoholowych – BZK ALCO

Firma WOJTPOL realizowała w systemie: „Zaprojektuj i wybuduj” w okresie od marca 2016r. do lutego 2017r. dla firmy BAKOMA BIS (obecnie BZK ALCO) budowę zakładu napojów alkoholowych wraz z zagospodarowaniem terenu w Janikowie (26-900 Kozienice). WOJTPOL od początku brał udział w zaplanowaniu całej inwestycji począwszy ustalenia lokalizacji nowych obiektów na terenie istniejącego zakładu produkcyjnego, przygotowaniu kilku koncepcji, realizacji kompletnego projektu budowlanego i wykonawczego, uzyskaniu decyzji pozwolenia na budowę, realizacji inwestycji wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie w umieniu Inwestora.

W ramach zadania został wykorzystany stary nieużytkowany budynek powstały w latach 70 ubiegłego wieku, który został zmodernizowany na przyszły budynek magazynowy. Wokół Niego powstała część socjalno-badawcza, hala produkcyjna na linię technologiczną (część niższa) oraz dodatkowa hala produkcyjna na wysokie zbiorniki ze stali nierdzewnej. W zakresie prac było również przygotowanie dróg dojazdowych, placów manewrowych oraz dodatkowych obiektów takich jak: kotłownia, wiaty śmietnikowe, stróżówka, taca przeładunkowa czy wanna żelbetowa na zbiorniki spirytusu.

Podstawowe dane o inwestycji:

  • Powierzchnia użytkowa hali produkcyjnej oraz rozlewni: 1901,30 m2
  • Powierzchnia użytkowa części biurowej, socjalnej, sterowni i pozostałych pomieszczeń : 662,06 m2
  • Łączna powierzchnia użytkowa zakładu produkcyjnego: 3559,00 m2
  • Powierzchnia użytkowa wyremontowanego magazynu: 995,64 m2
  • Kubatura:  23 212,33 m
  • Powierzchnia placów manewrowych oraz dróg dojazdowych wykonanych za pomocą betonu konstrukcyjnego i kostki betonowej na podbudowie z kruszywa betonowego o nośności 115kN na jedną oś w łącznej ilości około: 2900 m2
Top